Śledź naszego bloga i poznaj bliżej specyfikę Pracy w Chmurach!
Na łamach tego bloga będziemy starali się przybliżyć Wam naszą pasję i pracę – jako iż łączymy te dwie sfery każdego dnia. Alpinistyka przemysłowa i wszelkiego rodzaju prace na wysokości to możliwość przeniesienia się w świat dla nas najbliższy – w przysłowiowe chmury.
Postaramy się pokazać prace wysokościowe od tej ciekawszej strony, będziemy pisali poradniki, ciekawostki sezonowe aktualności, przypominające o pracach, na które właśnie zbliża się czas.
Jeśli masz wrażenie, że gdzieś w środku drzemie w Tobie miejski alpinista przemysłowy – śledź naszego bloga i obserwuj nas w mediach społecznościowych. Być może uda nam się przekazać tę pasję dalej.
Wraz ze wzrostem popularności urządzeń wykorzystujących technologię bezprzewodową zwiększa się zapotrzebowanie na pracę alpinistów przemysłowych. Jednak nie jest to praca dla każdego. Poza brakiem lęku wysokości należy posiadać także inne cechy i kompetencje.
Czyli niebezpieczeństwa w pracy na wysokościach Praca na wysokościach jest bardzo niebezpieczna. Nie bez powodu w Stanach Zjednoczonych zawód alpinisty przemysłowego jest uważany za najniebezpieczniejszy
Prace związane z naprawą lub montażem linii elektrycznych, to jedne z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych, z jakimi alpinista przemysłowy może się zmierzyć w swojej pracy na wysokości.
Wysokie drzewa, zdobiące miasta i wsie to z pewnością bardzo ważny naturalny element krajobrazu, jednak należy do niego podchodzić z rozwagą.
Zima potrafi zaskakiwać i dobrze wiedzą o tym kierowcy, którzy nierzadko nie wyrabiają się ze zmianą opon z letnich na zimowe i przez to potem mają kłopoty. Ale opony to nie jedyna rzecz, o którą należy zadbać, gdy na zewnątrz temperatura spada i zbliża się pierwszy śnieg.
Praca alpinisty przemysłowego wiąże się z szeregiem czynności, które wykonuje on w ramach swojej profesji. Są to między innymi prace na wysokości związane z myciem okiem i naprawą elewacji, pielęgnacją drzew, ale również montażem reklam, w tym także tych wielkopowierzchniowych.
Chyba każda osoba mieszkająca w dużym mieście zna ten obraz: wieżowiec, a na jego wysokich piętrach zwisają na linach ludzie z wiadrami. Praca alpinisty jest kojarzona przede wszystkim z myciem okien.
Zawód alpinisty przemysłowego nie należy do najłatwiejszych. Nie każdy może go uprawiać. Od kandydatów wymagane są odpowiednie warunki psycho-fizyczne oraz ukończenie profesjonalnego kursu.
Zima coraz bliżej. Wraz z nią pojawi się śnieg i mróz. Stanowią one ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Zdarzały się przypadki, że dach, wydawałoby się stabilnej, konstrukcji runął pod wpływem ciężaru śniegu.
Jesteś zarządcą budynku, który wymaga odnowienia? Na pewno zależy Ci na tym, aby odbyło się to w prawidłowy sposób. Jedną z czynności z tym związanych jest malowanie elewacji. Na co należy zwrócić uwagę, zanim przystąpimy do tego procesu?